česká verzeanglická verze

Domovská stránka4Novinky, tipy, zajímavosti

  4Grafické VFD moduly řady GU7000        
 

Grafické vakuové fluorescenční moduly za cenu znakových VFD představuje nová série GU7000 japonské firmy Noritake Itron.

Díky vynikajícím optickým vlastnostem, které zaručuje technologie aktivního zobrazení, jsou VFD displeje používány v aplikacích, kde je požadována dobrá čitelnost v širokém rozsahu pozorovacího úhlu, vysoký kontrast a rychlá odezva zobrazení. Další významnou předností oproti pasivním technologiím (LCD) je stálost optických vlastností v celém rozsahu pracovních teplot.

Řada GU7000 je konstruována jako potenciální náhrada znakových modulů CU kompatibilních s LCD displeji a tudíž i přímá náhrada znakových LCD modulů (2x16, 2x20, 4x20). Tato slučitelnost je zaručena kompatibilitou mechanických rozměrů celého modulu, aktivní zobrazovací plochy a umístěním montážních otvorů a konektorů.

Snadné připojení a řízení podporuje nabídka provedení s různým rozhraním:
-7000 8bit paralelní & RS232C asynchronní sériové
-7002
8bit paralelní & CMOS synchronní nebo asynchronní sériové
-7003 CMOS synchronní nebo asynchronní sériové

Šikovnou funkcí je možnost definování čtyř nezávislých uživatelských oken, které lze nezávisle zapisovat a kombinovat textové a grafické zobrazení.
Mezi další vylepšení patří například možnost volit pevnou nebo proporcionální velikost znaků a tím ovlivňovat čitelnost a počet znaků v okně nebo režim spořiče obrazovky, který umožňuje ovlivnit životnost displeje s ohledem na použitý způsob zobrazení v konkrétní aplikaci.

Jas displeje lze řídit programově v 8 úrovních.

Mezi další nesporné výhody modulů řady GU7000 patří bohaté vybavení mezinárodními znakovými sadami. Uživatel má možnost volit z celkem 11 sad mezi něž patří např. i azbuka.

Pracovní teplotní rozsah těchto displejů je -40°C až +85°C.

 


  další informace o kompletní řadě
   
       
       
       
       
       
       
       
       
         
         
         
         
         
         
             
           

Nahoru 5